Wynajem długoterminowy

Istnieje kilka możliwości sfinansowania samochodu na potrzeby prowadzonej działalności. Można wybierać pomiędzy zakupem pojazdu w całośći ze środków własnych, zakup poprzez kredyt, podpisaniem umowy leasingowej lub poprzez wynajem długoterminowy.


Wynajem długoterminowy jest nowoczesną formą pozyskiwania pojazdów i jego popularność rośnie z miesiąca na miesiąc. Można stwierdzić, że jest to najlepszy sposób bilanoswania opłat i korzyści, kiedy konieczne jest pozyskanie pojazdu i ograniczenie kosztów do minimum. Wynajmem długoterminowym jest każda umowa wypożyczenia, której długość wynosi minimum jeden miesiąc.


W tego typu usługach specjalizują się oczywiście wszystkie wypożyczalnie pojazdów. W zamian za określoną w umowie stałą opłatę, kontrahent otrzymuje pojazd spełniający wszystkie współczesne standardy, wraz z ubezpieczeniem, badaniem VAT , oraz pełnym serwisem. Taka forma pozyskania pojazdu przenosi wszystkie koszty amortyzacyjne i serwisowe z użytkownika na wynajmującego. Dodatkowo uwalnia to potencjalnego najemcę z problemów związanych z wszelkimi awariami pojazdu. Pozwala to również wszystkie koszty zwiząne z jego uzyskaniem wprowadzić do księgowości do pomniejszenia wartości podatku.


Nasza wypożyczalnia jest wyspecjalizowaną firmą, która oferuje kompleksową obsługę w momencie jakichkolwiek problemów technicznych, ograniczając czas serwisu do niezbędnego minimum dzięki wewnętrznej sieci warsztatów w Polsce i w Europie. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że nie wiąże się to w żaden sposób z utratą czasu i mobilności, ponieważ na czas obsługi technicznej zapewniamy pojazd zastępczy. Stanowczo można stwierdzić, że są to śmiałe i bezkompromisowe rozwiązania zorientowane na klienta. Najemca, koszt związany z wynajmem może w całości wliczyć w koszt prowadzenia działalności, nie jest wymagany również żaden wkład własny.


Podsumowując ,wszystkie korzyści związane z wynajmem długoterminowym to:


 • Pełnowartościowy nowoczesny pojazd spełniający współczesne standardy


 • Pełne ubezpieczenie AC, OC i NNW


 • Całodobowa opieka wypożyczalni w sytuacjach nagłych


 • Stabilna, negocjowalna i korzystna opłata miesięczna


 • Brak konieczności zaciągania zoobowiązań kredytowo-finansowych


 • Brak wkładu własnego


 • Możliwość wymiany pojazdu, w razie zmiany potrzeb lub szczególnych wymagań


 • Możliwość zakończenia korzystania z pojazdu w dowolnym, określonym umową momencie.


 • Renault Master 2,3 DCI 125KM - Maxi L3H2

  Fiat Scudo (2015-2017)

  Renault Traffic bus long (2017-2018)

  FIAT DUCATO KONTENER MAX 10 PALET

  FIAT DUCATO KONTENER MAX 8 PALET

  FIAT DUCATO MAXI FURGON L4H3

  FIAT DOBLO 1.6 105KM

  Fiat Ducato Maxi Furgon L4H2

  FIAT DUCATO MAXI FURGON L4H3

  Zakup pojazdu ze środków własnych


  Przy zakupie pojazdu przy wykorzystaniu wyłącznie własnych środków jesteśmy jego wyłącznym właścicielem. Daje nam to wiele korzyści od personalizacji wyposażenia wewnętrzenego i zewnętrznego, poprzez swobodę w korzystaniu, a na możliwości wrzuceniu zakupu w koszty skończywszy. Możemy też wybrać między kosztownym pewnym najnowszym modelem danego dealera, a atrakcyjną ceną w przypadku rynku wtórnego.

  Jednak wszelkie uzyskiwane korzyści, mają również swoją cenę. W przypadku korzystania z pojazdu zakupionego własnym sumptem, należy pamiętać o kilku kwestiach:


 • Koszt amortyzacji pojazdu – czyli wszystkie wydatki ponoszone przez cały okres jego użytkowania , związane z jego naturalnym zużyciem w procesie eksploatacji


 • Koszt serwisowania pojazdu – w przypadku jakiejkolwiek usterki techcnicznej, lub w przypadku szkód komuniakcyjnych, czy działania siły wyższej; właściciel musi pokryć wszystkie wydatki związane z taką sytuacją. A te mogą być trudne to przewidzenia lub wyliczenia.


 • Ryzyko – każdy zakup jest obarczony ryzykiem związanym z korzystaniem z danego dobra jak i również jego zabezpieczeniem. Każdy właściciel pojazdu jest narażony na szkody komunikacyjne w ruchu drogowym, oraz na szkody związane z postojem w miejsach niestrzeżonych.


 • Koszt postoju pojazdu – rozumiany dwojako:


 • W przypadku pojazdów ciężarowych i dużych dostawczych , należy zapewnić odpowiedni parking, ponieważ pojazdów powyżej 2.5t zgodnie z przepisami nie wolno parkować na chodniku, a nawet ich jeśli masa jest mniejsza, to wszsytkie pojazdy o długości przekraczające 3,5m zawsze będą miały problemy z parkowaniem

 • Koszty, które firma ponosi z tytułu nie wykorzystywania pojazdu w danym momencie. Nie dotyczy to wyłącznie firm transportowo-logistycznych, które swoje pojazdy użytkują non-stop..

 • Zatem pomimo korzyści z wyłącznego prawa własności do pojazdu nasze obowiązki i dodatkowe koszta są spore.


  Zakup auta na kredyt


  Na tę formę finansowania decydują się firmy które nie chcą wydawać jednorazowo dużej kwoty na zakup nowego pojazdu. Jednak i ta opcja ma swoje wady. Główna wada to odsetki przez co znacznie rosną finalne koszty zakupu auta. Oczywiście dodatkowe koszty ściśle zależą od długości okresu na jaki zdecydowaliśmy się zaciągnąć kredyt. Im dłużej będzie trwać spłata zobowiązań wobec banku tym wysokość kosztów kredytu będą wyższe.


  Na dodatek, bank, będzie wymagał od nas dodatkowego zabezpieczenia i może narzucić na nas obowiązek wykupu polisy AC, ustanowienia siebie jako współwłaściciela pojazdu lub wybrać jakąś inną formę zabezpieczającą jego interesy.


  Bardzo trudno uzyskać jest też zgodę od banku gdybyśmy chcieli auto sprzedać przed końcem spłaty zobowiązania.


  Przy tej formie finansowania tracimy również sporo jeżeli chodzi o względy księgowe. W koszty prowadzenia działalności możemy wrzucić jedynie odsetki od rat kredytu, a odpis amortyzacyjny nie jest możliwy jeżeli współwłaścicielem auta jest bank.


  Również koszty związane z serwisem, ubezpieczeniem, wymianą opon itp. są po stronie kredytobiorcy.


  Leasing


  Leasing to forma finansowania w której leasingobiorca zobowiązuję się względem leasingodawcy na spłatę comiesięcznej raty leasingowej. W zamian leasingodawca dostają do użytku konkretny samochód. Leasing działa na bardzo podobnych zasadach jak kredyt natomiast jest bardziej korzystny dla firm ze względu na możliwość odliczenia VAT-u oraz wrzucenia reszty kwoty raty leasingowej jako kosztu uzyskania przychodu.


  Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, którzy poszukują rzetelnego partnera w biznesie. Jako wypożyczalnia samochodów dostawczych oferujemy wynajem pojazdów, umożliwiających przewóz towarów w dogodnych warunkach i bezpiecznie. Siedziba naszej firmy zlokalizowana jest w Warszawie, jednak nie ograniczamy się wyłącznie do stolicy. Z naszych usług mogą skorzystać przedsiębiorcy oraz klienci indywidualni z całego Mazowsza.


  Dysponujemy flotą pojazdów, która umożliwia wynajem samochodów dostawczych – odpowiednich do przewozu załadunku o zróżnicowanym ciężarze (w zależności od modelu od 990kg do 1300kg). Wszystkie pojazdy są sprawne technicznie i posiadają aktualne przeglądy. Ponadto mają specjalną, odpowiednio przygotowaną do usług transportowych przestrzeń załadunkową. Wybieramy do floty popularne, cieszące się uznaniem modele pojazdów. Dlatego nasza wypożyczalnia samochodów dostawczych bazuje głównie na pojazdach marki Fiat. Poszczególne modele różnią między sobą parametrami technicznymi, ale wszystkie gwarantują bezpieczny przewóz.


  Obok bardzo dobrej floty atutem naszej wypożyczalni jest oferta cenowa. Proponujemy wynajem auta już od 10 h do nawet miesiąca. Gwarantujemy przy tym bardzo rozsądne stawki rezerwacji, dzięki czemu nasza inwestycja jest bardzo opłacalna dla każdej firmy. Nasi Klienci doceniają także rzetelną obsługę oraz kompleksowy charakter usług, a ponadto indywidualne podejście do każdego kontrahenta. Pełna znajomość specyfiki branży, a także sytuacji, która panuje na rynku decyduje o kształcie naszej oferty.